Az elemzői várakozásoknál kisebb, 3,7 milliárd dolláros veszteségről adott számot a világ legnagyobb acélgyártó vállalata, így részvényeinek árfolyama emelkedett a hírre. Egy évvel korábban ugyanakkor még 2,3 milliárd dollár volt a nyeresége az ArcelorMittalnak. A kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (EBITDA) 10 milliárd dollárról 7 milliárdra csökkent, az értékesítési árbevétel 10 milliárd dollárral, 84 milliárdra esett. A legnagyobb visszaesést Európában szenvedte el a csoport, a kontinensen 29 százalékkal volt kisebb a kereslet, mint a válság előtti időszakban. Az ez évi kilátások sem túl kedvezőek: Európában ugyanis várhatóan további egy százalékkal csökken a kereslet, a világ többi részén viszont 3 százalékos növekedést várnak. A kereslet gyengülése miatt a cég már csak 16 kohót üzemeltet Európában az eredeti 25-ből. Az indiai Mittal 2006-ban vette meg a 2001-ben alakult francia−belga−luxemburgi−spanyol Arcelor-csoportot, amely korábban a második helyezett volt a világpiacon.
