BUX 137913.44 -1,13 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsötétítik Franciaországot

2013. január 31. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem lesz többé a fények városa Párizs: a környezetvédelmi és energiaügyi miniszter tegnap közzétett rendelete értelmében július 1-jétől éjszakára le kell kapcsolni a világítást a középületekben, a kirakatokban, a házak falán. A nem lakóépületekben egy órával azután kötelező a villanyoltás, hogy az utolsó alkalmazott is elhagyta a helyiségeket, a kirakatok és a reklámok fényeit pedig éjjel egykor kell kikapcsolni, illetve ha az érintett egység ennél tovább tart nyitva, akkor egy órával zárás után. Szabályozzák a lámpagyújtást is: a kirakati világítást reggel 7-től lehet bekapcsolni (ha később kezdenek, akkor egy órával nyitás előtt), a homlokzati reklámok pedig alkonyatkor gyúlhatnak ki − fogalmaz a minisztérium közleménye.

Franciaország Európában elsőként teszi meg ezt a lépést − hangsúlyozta Delphine Batho miniszter −, aminek révén évente két terawattóra elektromos energiát takarítanak meg, ami 750 ezer háztartás fogyasztásának felel meg. Az \"elsötétítés\" alól a helyhatóságok adhatnak felmentést ünnepnapokon, karácsonykor, valamint kivételesen fontos helyi események alkalmával, illetve ha az adott hely a munka törvénykönyvében szabályozott módon rendkívüli idegenforgalmi jelentőséggel bír.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet