BUX 137913.44 -1,13 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsötétül Franciaország

Nem lesz többé a fények városa Párizs: a környezetvédelmi és energiaügyi miniszter rendelete értelmében július 1-től éjszakára az egész országban le kell kapcsolni a világítást a középületekben, a kirakatokban, a házak falán.

2013. január 30. szerda, 15:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nem lakóépületekben egy órával azután kötelező a villanyoltás, hogy az utolsó alkalmazott is elhagyta a helyiségeket, a kirakatok és a reklámok fényeit pedig éjjel egykor kell kikapcsolni (ha az érintett egység ennél tovább tart nyitva, akkor egy órával zárás után). Szabályozzák a lámpagyújtást is: a kirakati világítást reggel 7-től lehet bekapcsolni (ha később kezdenek, akkor egy órával nyitás előtt), a homlokzati reklámok pedig alkonyatkor gyúlhatnak ki - fogalmaz a minisztérium közleménye.

Franciaország Európában elsőként teszi meg ezt a lépést - hangsúlyozta Delphine Batho miniszter - , amelynek révén évente két terawattóra elektromos energiát takarítanak meg, ez 750 ezer háztartás fogyasztásának felel meg. Az \"elsötétítés\" alól a helyhatóságok adhatnak felmentést ünnepnapokon, karácsonykor, valamint kivételesen fontos helyi események alkalmával, illetve ha az adott hely a munka törvénykönyvben szabályozott módon rendkívüli idegenforgalmi jelentőséggel bír.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet