BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem megy Európában a Fordnak

Drámaian alakultak a Ford eladásai tavaly Európában, miközben otthonában a vártnál jobbak lettek az eredmények, így összességében az elmúlt időszak egyik legjobb évét zárta az Egyesült Államok második legnagyobb autógyára.

2013. január 29. kedd, 15:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság keddi közlése szerint Európában elérte az 1,8 milliárd dollárt az adózás előtti veszteség, amely az idén akár kétmilliárd is lehet. 2011-ben mindössze 27 millió euró volt a veszteség, de az adósságválság miatt gyengült az európai kereslet, és ez tovább rontotta a társaság eredményeit a kontinensen.

A vállalat összességében 5,7 milliárd dollár adózott eredményt ért el tavaly, ami az európai veszteségek miatt 300 millióval kevesebb a 2011. évinél, de még így is a Ford egyik legjobb éve volt. Az európai válság ellenére világszerte 5,7 millió Fordot adtak el 2012-ben, nagyjából ugyanannyit, mint 2011-ben.

Az európai érdekeltség jövedelmezőségének javítása céljából a Ford három gyárat bezár a kontinensen, és több mint hatezer munkahelyet szüntet meg.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet