BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kihasználta a téli forgalmat az Easyjet

2013. január 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tőzsdére vitele, azaz 2000 óta nem látott szintre, 891 penny fölé emelkedett tegnap az EasyJet Plc árfolyama a londoni tőzsdén, miután a második legnagyobb európai diszkont-légitársaság arról számolt be, hogy 9,2 százalékkal, 833 millió fontra növelte árbevételét üzleti éve első negyedében. A tavaly decemberrel zárult időszakban a légitársaság utasainak száma 6,2 százalékkal, 13,7 millióra emelkedett − derül ki a lapunkhoz eljuttatott közleményből −, a kihasználtság pedig egy százalékponttal, 88,6 százalékosra nőtt. Az első félévre már a kapacitások 80 százalékát lefoglalták az utazók, így a társaság arra számít, hogy adózás előtti vesztesége 50−75 millió font között lesz, szemben az egy évvel korábbi 112 millióval (a Bloomberg szerint a Deutsche Bank előrejelzése 109 milliós veszteséggel számolt a mostani időszakra).

Az Easyjet egyik fő gondja az alapító-többségi tulajdonos Sir Stelios Haji-Ioannou és a menedzsment közti konfliktus. Haji-Ioannou a múlt héten jelentette be, hogy ő maga, valamint két testvére fejenként 200 ezer Easyjet-részvényt adtak el − ezzel összesített tulajdoni hányaduk 37 százalék alá került - és még több papírjától válik meg, ha a társaság további bővíti flottáját. Tavaly év végén 213 repülőgép állt az Easyjet rendelkezésére, mintegy háromnegyedrészben A319-esek, ezeket szeretnék a következő években nagyobb kapacitásúakra cserélni. A fő részvényes évek óta tiltakozik a légitársaság további terjeszkedése ellen.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet