BUX 139369.99 1,27 %
OTP 44790 1,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öthetes csúcson a segélykérők száma Amerikában

Az év utolsó hetében a vártnál többen, 375 ezren igényeltek munkanélküli segélyt az Egyesült Államokban - jelentette az amerikai munkaügyi tárca. A 375 ezres érték öthetes csúcsnak számít.

2013. január 3. csütörtök, 15:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> 2012 utolsó hetében a vártnál lassabban (15 ezer helyett 10 ezerrel) nőtt a munkanélküliségi segélyt kérők száma az Egyesült Államokban, a tényadat (372 ezer) azonban így is felülmúlta a várakozásokat (a konszenzus 365 ezer volt), a két héttel ezelőtti adatot ugyanis jelentősen (350 ezerről 362 ezerre) módosították.</banner>

<banner>A 375 ezres érték öthetes csúcsnak számít, ezzel kapcsolatban azonban érdemes megjegyezni, hogy az ünnepek környékén napvilágot látó adatok nem túl megbízhatóak, hiszen a hivatalokban ilyenkor hosszabb-rövidebb ideig szünetel a munka.</banner>

<banner>A szezonális hatásokat jobban kezelő négyhetes mozgóátlag kisebb (250-es) emelkedést jelzett, vagyis a múlt heti tényadat 260 ezer.
</banner>

<banner>Nőtt a tartósan munkanélküli segélyből élők száma is, bár ez az adat a két héttel ezelőtti állapotra vonatkozik. A december 22-i héten összesen 3,25 millió munkanélkülit regisztráltak.

</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet