BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jó fedezet a hadihajó

2012. december 18. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A ghánai kormány \"gondosan tanulmányozza\" azt az ENSZ-bírósági döntést, amelynek értelmében azonnal szabadon kell engednie az ország egyik kikötőjében lefoglalt argentin hajót − áll a ghánai külügyminiszter-helyettes közleményében. Az ARA Libertadot október elején foglalták le: a kiképzőhajó argentin kötvények fedezeteként szolgált tíz éve, az ország gazdasági összeomlása idején. A lefoglalást egy hedge fund követelésére hajtották végre; a Paul Singer tulajdonában álló NML Capital Ltd vezette konzorcium kamatokkal együtt mintegy 350 millió dollárt vesztett dolláralapú argentin kötvényeken. Argentína a tengeri jog alapján fordult az ENSZ nemzetközi döntőbíróságához, azzal érvelve, hogy a Libertad hadihajó, ezért nem lehet lefoglalni. A Németországban működő bíróság szerint a nyugat-afrikai országnak azonnal és feltételek nélkül ki kell engednie a hajót a ghánai vizekről és szükség esetén az ellátmányát is biztosítania kell.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet