A következő tíz évben 8 milliárd dollárt fektet be az ENI S.p.A. Líbiában − közölte az olasz olaj- és gázipari óriás azt követően, hogy vezérigazgatója, Paolo Scaroni Tripoliban ismertette e tervet a líbiai miniszterelnökkel, Ali Zidannal és az olajipari miniszterrel, Abdelbari al Arusionnal. Az észak-afrikai országban 1959 óta jelen levő ENI részben meglevő kitermelési kapacitásait kívánja fejleszteni, részben új feltárásokat tervez. A többségi állami tulajdonú társaság 2011 elején, a polgárháború kitörése után egy időre leállította líbiai tevékenységét; elemzők akkoriban attól tartottak, hogy az új kormányzat \"megbüntetheti\" az ország olajtermelésének mintegy harmadát adó, hosszú távú szerződésekkel bíró ENI-t azért, mert Silvio Berlusconi kormánya csak félszívvel támogatta a Kadhafi-rezsimet megbuktató ellenzéket. Végül azonban az ENI volt az első nemzetközi olajcég, amelyik újrakezdte a termelést Líbiában idén szeptemberben, ma nagyjából a háború előtti napi 280 ezer hordó 80 százalékát hozza ott felszínre (olajegyenértékben számolva). Az ENI tárgyalt egy 400 millió dollár értékű \"szociális fenntarthatósági megállapodásról\" is − közölte az AGI hírügynökség −, ezt Ali Zidan januári római látogatásakor írhatják alá.
