Sokkal nagyobb mértékben visszaesett a brit feldolgozóipar októberben, mint azt bárki gondolta volna: szeptemberhez képest 1,3 százalékkal csökkent a termelés a brit statisztikai hivatal (ONS) adatai szerint, míg a Bloomberg által megkérdezett elemzők csak 0,2 százalékos gyengülésre számítottak. A legnagyobb mértékben, 9,1 százalékkal az élelmiszer- és italgyártás teljesítménye esett vissza, azon belül is elsősorban a sörgyártás − mint az első kommentárok figyelmeztettek, ebben az is közrejátszhatott, hogy kifutott a londoni nyári olimpia hatása. A teljes ipar termelése ugyancsak váratlan mértékben, 0,8 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest − ez a legrosszabb mutató az adatgyűjtés kezdete, 1998 januárja óta, így az se sokat szépít rajta, hogy részben az északi-tengeri olajtornyok karbantartás miatti leállításával lehet magyarázni. Sokkolóan rossz − minősítette az adatokat a BNP Paribas londoni elemzője, míg a Capital Economics, illetve a Scotiabank szakértője szinte egybehangzóan úgy fogalmazott, hogy Nagy-Britannia jelek szerint harmadszor is recesszióba süllyedhet. A brit gazdaság csak az imént, 2012 harmadik negyedévében jött ki az előző gödörből − három negyedévnyi mínuszos időszak után −, 1 százalékos növekedést produkálva. A nagyjából a költségvetési tanácsnak megfelelő Office for Budget Responsibility a múlt héten vett vissza prognózisából, hozzátéve, hogy a brit gazdaság a márciusban vártnál kevésbé erősen teljesített, mindenekelőtt a nettó export gyengélkedik. A brit vállalatok legnagyobb exportpiaca az eurózóna, ahol az elhúzódó adósságválság miatt csökken a kereslet − belföldön viszont a költségvetési megszorítások fogják vissza az eladásokat.
