BUX 139369.99 1,27 %
OTP 44790 1,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó adat jött az Egyesült Államokból

A szakértők által várt szintre csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten az Egyesült Államokban.

2012. november 21. szerda, 15:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai munkaügyi minisztérium szerdán azt közölte, hogy a munkanélküli segélyért először fordulók száma 41 ezerrel 410 ezerre esett a múlt héten. A Dow Jones által megkérdezett szakértők is 410 ezerrel számoltak. A csökkenést elsősorban az okozta, hogy nőtt a munkaerő-kereslet a Sandy hurrikán utáni helyreállítási munkák miatt.

A tendenciát pontosabban mutató négyhetes mozgóátlag 9500-zal nőtt, és idén a legmagasabb szintre, 396 250-re emelkedett. A 306 millió lakosú országban a munkanélküliség 7,9 százalékra nőtt októberben a szeptemberi 7,8 százalékról. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed 2012-re átlagosan 8,0-8,2 százalékos munkanélküliséget vár.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet