BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb orosz gáz jött Ukrajnán keresztül

Csökkent az orosz gáz tranzitja Ukrajnán át Európába az idei első kilenc hónapban.

2012. október 27. szombat, 10:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ukrán energetikai minisztérium közlése szerint Oroszország január-szeptemberben 62,8 milliárd köbméter földgázt exportált Európába Ukrajnán át. Ez 19,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.

Oroszország tavaly összesen 104 milliárd köbméter földgázt szállított Európába ukrán tranzittal, ami meghaladja az egy évvel azelőtti 95,4 milliárd köbmétert.

Az orosz Gazprom biztosítja az európai gázszükséglet 25 százalékát. Ennek 80 százaléka Ukrajnán keresztül jut el az európai fogyasztókhoz.

A kijevi minisztérium arról is beszámolt, hogy az ukrán gázfogyasztás 8,3 százalékkal 37,4 milliárd köbméterre mérséklődött az idei első kilenc hónapban a tavalyi azonos időszakkal összevetve. Jurij Bojko ukrán energetikai miniszter a közelmúltban azt mondta, hogy az ukrán gázfogyasztás az idén 15 százalékkal, jövőre további 12 százalékkal csökken, okokat azonban nem közölt.

Ukrajna az idén 27 milliárd köbméter orosz földgázt tervez vásárolni, jövőre pedig 24,5 milliárd köbmétert a tavalyi 40 milliárd köbméter után.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet