BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felezést tervez Szerbia

Szerbia felére vágja jövő évi államháztartási hiányát.

2012. október 25. csütörtök, 20:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerb kormány az ideinek a felére tervezi csökkenteni jövő évi GDP-arányos államháztartási hiányát, amitől azt reméli, hogy újraindulhat az év elején befagyasztott IMF-hitelezés.

A kormány csütörtökön ismertetett jövő évi költségvetési tervezete szerint az államháztartási hiányt a GDP 3,6 százalékára szorítják le az idei hét százalék körüli szintről.

Az IMF igazgatótanácsa 2011 szeptemberében hagyta jóvá az előző szerb kormánnyal kötött 1,1 milliárd eurós, 18 hónapos elővigyázatossági jellegű készenléti hitelmegállapodást. Az elszálló költségvetési hiány és államadósság miatt - még az előző kormány idején - az IMF februárban úgy döntött, hogy befagyasztja a hitelkeretet.

Mladjan Dinkic szerb pénzügyminiszter hétfőn azt mondta, hogy az államháztartási hiányt 2014-ben a GDP 1,9 százalékára, egy évvel később 1 százalékára csökkentik.

A költségvetési tervezet szerint jövőre 2 százalékkal nő a szerb gazdaság. Ez évre az IMF 1 százalékos, a szerb központi bank 1,5 százalékos gazdasági zsugorodásra számít. Az IMF egyelőre nem közölt előrejelzést a szerb gazdaság jövő évi alakulásáról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet