BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb fizetést követelnek a svájci bankárok

Magasabb fizetést követelnek Svájcban a bankalkalmazottak arra hivatkozva, hogy a pénzintézetek komoly profitokat értek el tavaly.

2012. október 10. szerda, 20:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A banki dolgozók szövetségének (SBPV) szerdai közlése szerint az emelésnek másfél százalékot, de minimum havi 100 frankot kell kitennie. A szervezet a svájci nemzeti bank adataira támaszkodva azt közölte, hogy az ottani bankok tavaly 13 milliárd frank profitra tettek szert, 20 százalékkal többre az egy évvel korábbinál.

Az SBPV állásfoglalása szerint az elmúlt két évben a bankoknál megkurtították a prémiumokat, és az alkalmazottak nem kaptak fizetésemelést. Itt az ideje tehát, hogy a vezetés \"nagyvonalú\" legyen dolgozóival szemben.

Az AGV Banken munkaadói szövetségnél azonban egyelőre süket fülekre talált a követelés, miután a bankok elutasítják az általános fizetésemelést \"a nehéz körülményekre\" hivatkozva. Mindamellett egyéni kiigazításról lehet szó, de ennek mértéke nem haladhatja meg a 0,5 százalékot.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet