BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fiat megvenné az Opelt

A Fiat ismét tárgyalna a General Motors (GM) cégcsoporttal az Opel esetleges megvásárlásáról, ha az amerikai autógyártó el akarná adni európai leányvállalatát - számolt be az Il Sole 24 Ore.

2012. október 5. péntek, 11:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olasz lap pénteki számában információs forrás megnevezése nélkül azt írta, hogy Sergio Marchionne vezérigazgató gyakorlatilag zéró költséggel kívánná megszerezni a veszteséges Opelt. Hivatalosan azonban a társaság elképzelését még nem nyújtotta be a GM-nek.

Az olasz lap kitért arra is, hogy a Fiat akkor tenne csak ajánlatot az Opelre, ha a GM és a Peugeot tervezett együttműködése valamilyen okból nem válna be.

A General Motors az év elején jelentette be, hogy nagyjából 1 milliárd eurós tőkeemelést hajt végre és 7 százalékos részesedést szerez a francia autógyártóban, így a cég második legnagyobb tulajdonosává válik.

A Fiat három évvel ezelőtt egyszer már megpróbálta megszerezni az Opelt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet