BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs ok pánikra élelmiszerügyben a FAO szerint

Nincs szükség rendkívüli G20 tanácskozásra élelmiszerügyben - jelentette ki az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) főigazgatója csütörtökön Isztambulban.

2012. szeptember 13. csütörtök, 14:54

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jose Graziano da Silva utalt arra, hogy az árak rendkívül hektikusan változnak, ezért a szervezet folyamatosan figyeli az eseményeket. Pillanatnyilag nem látjuk szükségét egy sürgősségi tanácskozás összehívásának, ezt a döntésünket azonban hétről hétre felül kell vizsgálnunk az árak alakulásának függvényében - mondta a főigazgató. Da Silva szerint nincs ok pánikra sem, egyebek között azért, mert az Egyesült Államokban szerdai közlés szerint a vártnál kisebb kárt okozott a kukoricatermésben a szárazság.

Szeptember elején a FAO az ENSZ két másik szakosított mezőgazdasági és élelmezési szervezetével együtt közös felhívást tett közzé, amelyben gyors és határozott cselekvést sürgetett, hogy az élelmiszerárak emelkedése ne torkolljon katasztrófába. A FAO augusztusi élelmiszerár-indexe 213 pont volt, ugyanannyi, mint júliusban, amikor 6 százalékkal emelkedtek az árak az előző három hónap csökkenése után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet