BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekedés ellenére recesszió Romániában

2012. szeptember 7. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bukaresti központi statisztikai hivatal (INS) csütörtökön második olvasatban is megerősítette előzetes becslését, mely szerint a második negyedévben a GDP 0,5 százalékkal nőtt az első három hónaphoz képest. A féléves növekedés 0,8 százalék, az össztermék nominálisan 248,592 milliárd lej. Az ország azonban technikailag továbbra is recesszióban van, a kilábaláshoz ugyanis a GDP változását a következő három hónapban is pozitív tartományban kell tartani. Kérdés viszont az, hogy a gazdaság teljesítményén hogyan csapódnak le az elmúlt hónapok belpolitikai csatározásai és az országot sújtó aszály. Becslések szerint országos szinten a termés 30−50 százaléka megsemmisült, miközben a lej − az államfő visszatérése ellenére − folytatja lejtmenetét és ismét megközelítette a 4,5-ös szintet az euróval szemben. Az IMF augusztus végén a korábbi 1,5 százalékról 0,9 százalékra módosította a román gazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését, a helyi bankok ugyanakkor legfeljebb 0,5 százalékos bővülést valószínűsítenek. Bukarest hivatalos előrejelzésében továbbra 1,2 százalékos GDP-növekedést vár.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet