BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hírek érkeztek

A szlovén és a horvát GDP is csökkent a második negyedévben a pénteken közölt adatok szerint.

2012. augusztus 31. péntek, 15:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beruházások és a személyi fogyasztás meredek esése miatt Szlovénia hazai összterméke (GDP) negyedéves összevetésben 1 százalékkal, éves szinten pedig 3,2 százalékkal csökkent a második negyedévben - közölte a szlovén statisztikai hivatal. A beruházások 22,1 százalékkal zuhantak, a személyi fogyasztás 6,8 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől.

Szlovén elemzők különösen aggasztónak tartják, hogy az utóbbi két évben először csökkent az export is, 0,5 százalékkal volt kisebb, mint egy évvel korábban. A Raiffeisen Bank elemzése szerint a szlovén GDP az idén 3 százalékkal zsugorodik, de a kormány egyelőre csak 0,9 százalékos visszaeséssel számol. A gazdaság hanyatlását tükrözik a horvát statisztikai hivatal adatai is, ezek szerint Horvátország GDP-je a második negyedévben 2,1 százalékkal csökkent a múlt év hasonló időszakához képest. A zágrábi statisztikai hivatal nem közöl negyedéves összehasonlító adatot.

A horvát gazdaság negyedik éve recesszióban van.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet