BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menekítik pénzüket a spanyolok

A szokásosnál több pénzt vontak ki a spanyol bankrendszerből az ügyfelek júliusban, miután Spanyolország az eurózóna adósságválságának kellős közepén találta magát, és a bankszektora iránti befektetői bizalom is megrendült. A magánszektor betétállománya ugyanis csaknem 5 százalékkal csökkent egyetlen hónap leforgása alatt - számolt be a Reuters.

2012. augusztus 28. kedd, 14:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> A június végi 1583 milliárd euróról 1509 milliárd euróra csökkent a spanyol magánszektor betétállománya július folyamán. Mint ismeretes, az előző hónapban Spanyolország 100 milliárd eurós bankmentő csomagot kért. A gazdasági miniszter minapi nyilatkozata alapján ugyanakkor ebből várhatóan csak 60 milliárd eurót hív le Spanyolország a következő hónapokban.</banner>

<banner>Örvendetes fejlemény, hogy az Európai Központi Bank által kedden közölt adatok szerint Görögországban ugyanakkor megállt a betétállomány csökkenése. Ez annak köszönhető, hogy a megismételt görög választások eredménye enyhítette a görög eurózóna-kilépéssel kapcsolatos aggodalmakat.</banner>

<banner>Görögországban júliusban 2 százalékkal emelkedett a magánszektor betétállománya, miután egy hónappal korábban 5 százalékkal csökkent. 2009 decemberi csúcsához képest azonban így is harmadával kisebb a betétállomány nagysága, amely július végén 159,4 milliárd euróra rúgott. Írországban 1 százalékkal nőtt július folyamán a magánszektor betétállománya, Portugáliában és Olaszországban viszont lényegében változatlan maradt.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet