BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb IMF-megállapodást akar Bukarest

2012. július 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelenleg futó egyezményhez hasonló, kétéves hitelszerződést kötne jövőre is Románia a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) − erősítette meg a miniszterelnök keddi kijelentéseit tegnap Florin Georgescu román pénzügyminiszter. A hitel összegéről még korai lenne beszélni, a megállapodás elővigyázatossági típusú lenne, ami azt jelenti, hogy Románia csak váratlan válsághelyzetben nyúlna a pénzhez − tette hozzá Georgescu. Az IMF és az EU közös delegációja hétfőn érkezik a román fővárosba, hogy hatodik alkalommal is felmérje az ötmilliárd eurós hitelegyezményben vállalt feltételek teljesítését. Elemzők kemény tárgyalásokra számítanak, mert noha úgy tűnik, hogy Bukarestnek sikerül a 3 százalék alatti deficitcélt teljesítenie, komoly elmaradásai vannak az állami vállalatok privatizációja terén. A választásokra készülő, Victor Ponta vezette kabinet emellett adó- és járulékcsökkentéseket tervez a szociális juttatások kibővítése mellett, amit korábban az IMF határozottan ellenzett.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet