BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekvő spanyol gondok

A spanyol GDP-arányos államháztartási hiány a hazai össztermék (GDP) 3,41 százalékára nőtt a május végével záródott idei első öt hónapban a négyhavi 2,4 százalékról, a költségvetési tárca keddi közlése szerint.

2012. június 26. kedd, 18:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A minisztérium a gazdaság zsugorodásával, illetve azzal indokolta a hiánynövekedést, hogy tavalyhoz képest az idén korábban utaltak át forrásokat a régióknak. Fernandez Curras költségvetési miniszter-helyettes azt mondta kedden, hogy a kormány várakozásai szerint élénkül a gazdaság a következő hónapokban, aminek kedvező hatásai lesznek az államháztartásra is. A tavalyi első öt hónap hiánya a GDP 2,6 százaléka volt.

Az idei első öt hónapban a spanyol kormány bevétele 0,1 százalékkal csökkent, kiadása 12 százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest.

A kormány 5,3 százalékos GDP-arányos államháztartási hiányt vár ez évre a tavalyi 8,9 százalékos deficit után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet