BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Német energiacégek kártérítést kérnek az atomerőművek bezárásáért

Német lapértesülés szerint energetikai nagyvállalatok összességében tizenötmilliárd euró kártérítést kérnek a kormánytól azért, hogy be kell zárniuk atomerőműveiket. Érvelésük szerint a bezárásról tavaly született döntés alkotmányellenes.

2012. június 13. szerda, 18:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Frankfurter Allgemeine Zeitung értesülése szerint csupán az RWE és az E.On követelése eléri a tízmilliárd eurót, és egyelőre nem lehet tudni, hogy a folyamat előrehaladtával még hány cég csatlakozik, és mekkora követeléssel lép fel.

A német kabinet helyettes szóvivője az üggyel kapcsolatban szerdán azt mondta: \"a kormánynak semmi kétsége nincs afelől, hogy az atomtörvény teljes egészében megfelel az alkotmánynak\".

Az E.On és az RWE első körben azt akarja megtudakolni az alkotmánybíróságtól, hogy sérti-e az alaptörvényt az atomerőművek bezárása, és csak utána nevez meg konkrét összeget.

A német kormány tavaly májusban döntött arról, hogy legkésőbb 2022-ig bezárja mind a húsz atomerőművét.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet