BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évek óta nem estek ekkorát az energiaárak az USA-ban

A várt 0,6 százalékkal szemben 1,0 százalékkal csökkentek májusban a termelői árak az Egyesült Államokban, amelyért nagyrészt az energiaárak bő három éve legnagyobb egyhavi esése (4,3%) a felelős - tette közzé ma délután a munkaügyi tárca.

2012. június 13. szerda, 14:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Az energiaárak nagyfokú esésében az üzemanyagárak 8,9 százalékos hanyatlása játszotta a főszerepet. Május során a nemzetközi nyersanyagpiacokon jelentős áresés volt megfigyelhető jórészt a globális gazdasági lassulással kapcsolatos félelmek miatt. Az olajárak tavasz óta 20-25 százalék körüli hanyatlást mutattak, aminek döntő részét a májusi áralakulás magyarázott.</banner>

<banner>A termelői árindex 1,0 százalékos csökkenése 2009 nyara óta a legnagyobb és egyúttal a gazdaságban mérséklődő inflációs nyomás jele. Ez más adatok mellett szintén érvet/lehetőséget adhat az amerikai jegybank kezébe, hogy pénz- és tőkepiaci feszültségek csillapítására újabb monetáris élénkítő programot indítson el. Részben emiatt az adatok hatására a dollár kissé gyengült az euróval szemben, az arany ára pedig bő 10 dollárral 1620 dollár fölé ugrott.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet