<banner>A görög energiaszolgáltatók felügyeletét ellátó hivatal jövő hétre válságtanácskozást hívott össze, mégpedig azzal a céllal, hogy a gáz- és elektromos energia ellátás teljes összeomlását az utolsó pillanatban még el lehessen kerülni. A görög földgáz-ellátó, a DEPA ugyanis nem rendelkezik megfelelő likviditással, hogy az olasz Eni, a török Botas és az orosz Gazprom felé fennálló mintegy 120 millió eurónyi tartozását kiegyenlítse.
</banner>
<banner>Abban az esetben, ha a fizetésképtelenség bekövetkezik, és a vállalat leállítaná gázszállítását, az ország energia-igényének mintegy 30 százalékát kielégítő független energiaszolgáltatók, mint a Elpedison, Mytilineos, Heron és a Corinth Power nem tehetnének mást, mint hogy beszüntetik az áramszolgáltatást. <kapcs></kapcs><kapcs></kapcs>
</banner>
