BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott az ipari termelés az USA-ban

Hosszú hónapok után végre kedvező hírek érkeztek az Egyesült Államok iparáról. Áprilisban 1,1 százalékkal nőtt a termelés volumene, a várt 0,5 százalékkal szemben.

2012. május 16. szerda, 15:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>A Fed adatai szerint 2010 decembere óta nem nőtt akkorát az ipari termelés, mint idén áprilisban. Havi szinten 1,1 százalékkal nőtt a termelés volumene, jelentősen felülmúlva az elemzők várakozásait (a különböző konszenzusok szerint 0,5-0,7 százalékos növekedést vártak az elemzők). A bontás szerint a bővülés általános volt. Nőtt a termelés a bányászati szektorban, az autóiparban, és a közműszolgáltatóknál is. A februári és a márciusi értékeket jelentősen módosították: előbbit 0-ról +0,4, utóbbit 0-ról -0,6 százalékra. Az április ugrásnak köszönhetően a kapacitások kihasználtsága is nőtt. A kapacitáskihasználtsági index értéke 78,4 százalékról 79,2 százalékra emelkedett, ami a jelenlegi gazdasági ciklusban rekordnak számít.

</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet