BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepően jó lett a New York-i Fed-index

Az áprilisi 6,6 pontról 17,1 pontra ugrott májusban a New Yorki körzet aktivitását tükröző Fed-index, miközben a piaci konszenzus 8,5 pontra emelkedést valószínűsített.

2012. május 15. kedd, 14:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Az index nagy emelkedése mögött egyrészt a foglalkoztatottsági alindex 19,3-ról 20,5 pontra, másrészt az új megrendelésekre vonatkozó alindex 6,5-ről 8,3 pontra emelkedése játszott fontos szerepet. Kedvező, hogy a foglalkoztatottsági alindex egy éve a legmagasabb szintre kapaszkodott, ugyanakkor kedvezőtlen, hogy a vállalkozások következő hat havi helyzetére vonatkozó index (29,3 pontra esett az áprilisi 43,1-ről) tavaly október óta a legalacsonyabb.</banner>

<banner> </banner>A New York-i Fed havi rendszerességgel készít felmérését a térség feldolgozóipari szereplőinek körében. A kérdéssort minden hónap elsején küldik el a felmérésben szereplő 175 feldolgozóipari vállalatvezetőnek. A válaszadás során egyfelől az elmúlt egy hónapot, másfelől a következő hat hónapot kell értékelniük a résztvevőknek.
<banner> </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet