BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az Alitalia vesztesége

Az Alitalia olasz légitársaság 131 millió euró veszteségről számolt be a március végével záródott negyedévről elsősorban a magasabb üzemanyagárak és az erősebb dollár miatt. A cég szerint igen nehéz év lesz az idei.

2012. május 14. hétfő, 22:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A negyedéves veszteség felülmúlta az egy évvel korábbi 88 millió euró mínuszt. A légitársaság hétfőn ismertetett közleménye szerint a cég értékesítése 13 százalékkal 776 millió euróra bővült.

Olaszország tavaly recesszióba került, és emiatt \"jelentősen csökkent\" a külföldre repülővel utazó olaszok száma - közölte az Alitalia.

A fizetésképtelen Alitalia 2008-végén került a CAI olasz befektetői csoport tulajdonába valamivel több mint egymilliárd euróért, majd 2009. januárban az Air France-KLM megvásárolta a cég 25 százalékos részvénypakettjét.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet