BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Deutsche Telekom: felére esett a profit

Az első negyedévben a felére esett a Magyar Telekom anyavállalatának, a Deutsche Telekom profitja.

2012. május 10. csütörtök, 08:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Deutsche Telekom távközlési vállalat - a Magyar Telekom anyacége - 238 millió eurós adózott eredményt jelentett csütörtökön az első negyedévről, 50,4 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbi 480 milliónál. Mindazonáltal a cég stabilizálódó gazdasági környezetről számolt be, a profit csökkenését a személyzeti politikával összefüggő egyszeri tételeknek tulajdonították. A bruttó profit csak 25,9 százalékkal csökkent 1,218 milliárd euróra.

A csoport bevétele 1,1 százalékkal 14,432 milliárd euróra fogyatkozott a tavalyi első negyedévi 14,597 milliárdhoz képest.

A beszámoló szerint Magyarországon a bevétel 335 millió euró volt az első negyedévben, 4,8 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 352 milliónál.

Tavaly a Deutsche Telekom adózott eredménye 670 millió euróra apadt a 2010-es 1,76 milliárdról. A nagy esést adóváltozások okozták: adó előtt 3,019 milliárd euró volt a csoportszintű eredmény a 2010-es 2,695 milliárd után.

Tavaly a csoport nettó bevétele 58,65 milliárd euróra csökkent 62,42 milliárdról. A külföldi bevétel aránya 55,1 százalékra csökkent 56,3 százalékról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet