BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Engedményeket harcolt ki Bukarest

2012. május 7. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Saját sikerének könyveli el a beiktatásra váró Victor Ponta és kormánya, hogy kinevezése után alig pár nappal sikerült megegyeznie az IMF Bukarestben tartózkodó delegációjával arról, hogy június elsejétől nyolc százalékkal növeljék a közalkalmazotti béreket és megkezdjék a nyugdíjakból 2010 óta jogtalanul visszatartott egészségbiztosítási járulékok visszafizetését. Az intézkedések miatt a korábban 1,9 százalékra tervezett GDP-arányos hiánycélt módosítani kell, annak mértéke azonban nem haladhatja meg a 3 százalékot − közölte Florin Georgescu pénzügyminiszter-jelölt. A jelenleg a központi bank kormányzóhelyettesi tisztségét betöltő politikus szerint a Ponta-kormány eltökélt szándéka, hogy a lehető legrövidebb idő alatt visszaállítsa a megszorító intézkedések előtti szintre a közalkalmazotti béreket. Ehhez azonban újabb, legkevesebb 7-8 százalékos bérkompenzációra lesz szükség. A román kormány a 2010-es drasztikus megszorító intézkedések egyikeként 25 százalékkal csökkentette a közalkalmazottak bérét, ebből tavaly 13 százalékot visszakaptak. Románia tavaly márciusban kötött 5,3 milliárd euró értékű, két évre szóló készenléti hitelmegállapodást az IMF-fel, az EU-val és a Világbankkal. Bukarest nemrég jelentette be, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytat a Világbankkal egy újabb, egymilliárd euró értékű elővigyázatossági hitelszerződés feltételeiről.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet