BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Harley-Davidson növelte negyedéves nyereségét

A Harley-Davidson amerikai motorkerékpárgyár profitja jelentősen emelkedett az idei első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, amiben részben egyesült államokbeli eladásainak a bővülése játszott szerepet.

2012. április 25. szerda, 20:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalat adózott eredménye 172 millió dollár, részvényenként 74 cent lett a márciussal záródott három hónapban az egy évvel korábbi 119 millió dollár, részvényenként 51 cent után. Az elemzők 72 cent részvényarányos eredményre számítottak.

A Harley-Davidson azt is közölte szerdán, hogy a motorkerékpárok kiskereskedelmi eladása 20 százalékkal 1,27 milliárd dollárra nőtt globálisan a negyedévben. A szakértők szerényebb forgalomra, 1,22 milliárd dollárra számítottak. Az idei első három hónapban az Egyesült Államokban az eladások 26 százalékkal bővültek.

A Harley-Davidson negyedéves adatainak ismertetésével egyidejűleg ismertette azt az előrejelzését, hogy az idén eladott új motorkerékpárjainak száma globálisan 245.00 és 250.000 közötti lesz. Ez 5 ezerrel több a cég korábbi várakozásához képest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet