BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nestlé 5,6 százalékkal növelte negyedéves bevételét

A világ legnagyobb élelmiszeripari vállalatcsoportja, a svájci Nestlé pénteken 21,39 milliárd svájci frank (23,34 milliárd dollár) bevételt jelentett az első negyedévről.

2012. április 20. péntek, 10:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bevétel 5,6 százalékkal nőtt a tavalyi első negyedévhez képest, amit elsősorban a magasabb értékesítési árakkal, valamint az eladások bővülésével sikerült elérni a feltörekvő országokban.

A Nestlé eladásai a fejlett országokban 3,1 százalékkal, a feltörekvő piacokon 13 százalékkal bővülekt az idei első három hónapban. A cég profiteredményt nem közölt.

Paul Bulcke, a Nestlé vezérigazgatója a magasabb eladási árak és a nyersanyagárak második félévben várható csökkenése alapján arra számít, hogy az organikus bevétel növekedés - azaz akvizíciók nélküli - az idén 5-6 százalék lesz, a részvényesek nagyobb nyereséget kapnak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet