BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekedésre fokuszálnak az olaszok

2012. április 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A növekedésnek ad prioritást a büdzsé egyensúlyának mielőbbi megteremtésével szemben az olasz szakértői kormány tegnap elfogadott költségvetési programja. Az eddigi tervek szerint 2013-ra kellett volna elérni a nullszaldót, amit most 2014-re halasztottak − megtehetik, mert az olasz GDP-arányos deficit az egyik legkisebb az eurózónában. Az új program szerint idén 1,7 százalékos, jövőre 0,5 százalékos hiánnyal zárnak (az eddigi tervekben 1,6, illetve 0,1 százalék szerepelt), és 2014-re érik el a csaknem egyensúlyi állapotot. Az idei recesszió azonban jóval mélyebb lesz az eddig gondoltnál: a GDP 1,2 százalékkal csökken a decemberben jelzett 0,4 százalék helyett − jövőre viszont 0,5 százalékos, az utána következő két évben 1, illetve 1,2 százalékos bővülést várnak. Az adósság/GDP-arány is romlik még: idén még 3,9 százalékponttal, 123,4 százalékra emelkedik, jövőre viszont 121,6 százalékra csökkenhet. Minden, amit teszünk, a növekedés elősegítését szolgálja − indokolta programját a kormányülés után Mario Monti kormányfő, hozzátéve, mindennap azért küzdenek, hogy Olaszország ne jusson Görögország sorsára.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet