BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fiatokat gyárt a korábbi Zastava-gyár

Ünnepélyesen megnyitották a szerbiai FIAT-gyárat, ahol a cég 500 L-es modelljét fogják gyártani.

2012. április 18. szerda, 14:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megtartották az egymilliárd eurós beruházással a szerbiai Kragujevácon épült új FIAT gyár ünnepélyes megnyitóját, amelyen a kormány lépviselői mellett részt vett Sergio Marchionne, a Fiat-Chrysler Group csoport főnöke is. A belgrádi kormány komoly reményeket fűz az üzemhez.

Mirko Cvetkovics miniszterelnök szerint ez évtizedek óta a legnagyobb befektetés az szerb iparban, amely közvetlenül 2500 embernek, közvetve még 10 ezernek ad munkát. A Délkelet-Európában legnagyobb, 1,5 millió négyzetméteres telepről évente 160-200 ezer személyautó kerül ki. A Fiat Cars Serbia vegyesvállalatban 67 százaléka van a FIAT-nak és 33 százaléka a szerb államnak - írta a Balkan Insight.

Az AP hírügynökség szerint a gyártást az alacsony bérek, az adókedvezmények és a kormánytámogatások miatt vitték Szerbiába. Marchionne közölte, hogy az ősszel piacra kerülő 4 ajtós, megnövelt alapváltozatnak 16 ezer euró lesz az ára.

A helyszín a régi Zastava-gyár, amely a nálunk is jól ismert, az üzem nevét viselő modelleken kívül a híres, vagy hírhedt Jugót gyártotta elő, amely azzal tett szert kétes hírnévre, hogy a nyolcvanas években az Egyesült Államokban a valaha oda exportált legrosszabb minőségű autó címet nyerte el.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet