BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Svájcba viszik az olasz aranyat

2012. április 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valamivel csökkent februárban az olasz államadósság: a Banca d\'Italia havi statisztikai jelentése szerint 1928,2 milliárd eurót ért el, ez 6,8 milliárddal kevesebb a januári abszolút rekordnál. A GDP 120,1 százalékára rúgó múlt év végi szinthez képest azonban 31 milliárddal nőtt az adósság. A februári csökkenés főleg annak tudható be, hogy a kincstár részben a jegybanknál levő tartalékait használta fel az aktuális adósságszolgálatra − mutatott rá a jelentés. Az olasz export lényegében stagnált februárban − derül ki az Istat tegnap közzétett adataiból −, igaz, a 0,1 százalékos havi bővülés év/év alapon 7,3 százalékos pluszt jelent. Az import csupán 0,8 százalékkal nőtt 2011 februárjához képest; a külkereskedelmi mérleg az első két hónap végén 5,46 milliárd eurós hiányt mutatott, szemben az egy évvel korábbi 9 milliárddal. A leggyorsabban a Svájcba irányuló kivitel bővült − emelte ki a jelentés −, az év/év alapon 35,6 százalékos plusz azonban nagyrészt az aranytömbexportnak köszönhető. Olaszországból tavaly 120 tonna arany érkezett Svájcba − 65 százalékkal több, mint 2010-ben −, jórészt az év utolsó négy hónapjában, amikor csúcsra járt az olasz papírokat is érintő piaci válság.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet