BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vészjólsó hír érkezett Spanyolországból

A spanyol ipar hanyatlásáról szóló hírt közölt a madridi statisztikai hivatal.

2012. április 11. szerda, 11:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ipari termelés 5,1 százalékkal zuhant Spanyolországban februárban egy évvel korábbihoz képest - jelentette az ország statisztikai hivatala. Egy hónappal korábban 4,3 százalékkal esett vissza az ipar teljesítménye - ez a felülvizsgált adat rosszabb az első becslésben szereplő 4,2 százaléknál. Havi összevetésben három százalékkal esett a vállalatok kibocsátása, míg januárban még csak 2,5 százalékos volt a csökkenés.

A jelentés szerint az energia ágazatot kivéve minden ipari szektor teljesítménye romlott februárban az év első hónapjához képest. További rossz jel, hogy mind a 12 autonóm tartományban negatív adatot jegyeztek fel. Az gyenge teljesítményt jelző mutató a lehető legrosszabbkor jött Spanyolországnak: az ország helyzetével kapcsolatos piaci aggodalmak erősödnek és az tízéves állampapírhozamok a hat százalékot nyaldossák.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet