Nem kér a Chevronból és a palagázból a román lakosság, ezért meghiúsulhat a frissen megszerzett koncesszió. A román ásványkincshatóság (ANRM) és a Chevron Romania között létrejött koncessziós megállapodás nem jelent \"biankó csekket\" a palagáz-kitermelésre − jelentette ki Borbély László környezetvédelmi miniszter. A bukaresti kormány nemrégiben hagyta jóvá a Chevron és az ANRM között létrejött koncessziós szerződést, amely kizárólagos jogot biztosít az amerikai cégnek a palagáz kitermelésére Constanta megye három helyszínén, illetve a Vaslui megyei Barlad közelében. A bejelentés azonban nem várt felháborodást keltett a lakosok körében, Barladon több mint ötezer ember vonult az utcákra, hogy tiltakozzanak a szerintük veszélyes kitermelés ellen. A Chevron első körben 65 millió dollárt tervez kutatásokra fordítani a három fekete-tengeri helyszínen, a lelőhelyek feltárása azonban akár tíz évig is elhúzódhat az ANRM szerint. A Romániában kitermelt olcsó palagázból Bulgária is vásárolna, amennyiben a korában a határ közelébe tervezett atomerőmű helyett megépül a hőerőmű − idézi Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök ironikus szavait a novinite.com hírportál.
