BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kér a palagázból Románia

2012. április 10. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem kér a Chevronból és a palagázból a román lakosság, ezért meghiúsulhat a frissen megszerzett koncesszió. A román ásványkincshatóság (ANRM) és a Chevron Romania között létrejött koncessziós megállapodás nem jelent \"biankó csekket\" a palagáz-kitermelésre − jelentette ki Borbély László környezetvédelmi miniszter. A bukaresti kormány nemrégiben hagyta jóvá a Chevron és az ANRM között létrejött koncessziós szerződést, amely kizárólagos jogot biztosít az amerikai cégnek a palagáz kitermelésére Constanta megye három helyszínén, illetve a Vaslui megyei Barlad közelében. A bejelentés azonban nem várt felháborodást keltett a lakosok körében, Barladon több mint ötezer ember vonult az utcákra, hogy tiltakozzanak a szerintük veszélyes kitermelés ellen. A Chevron első körben 65 millió dollárt tervez kutatásokra fordítani a három fekete-tengeri helyszínen, a lelőhelyek feltárása azonban akár tíz évig is elhúzódhat az ANRM szerint. A Romániában kitermelt olcsó palagázból Bulgária is vásárolna, amennyiben a korában a határ közelébe tervezett atomerőmű helyett megépül a hőerőmű − idézi Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök ironikus szavait a novinite.com hírportál.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet