BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zsugorodott a spanyol gazdaság

A folyó első negyedévben folytatódott a spanyol gazdaság zsugorodása, elsősorban a lanyhuló lakossági kereslet miatt - közölte márciusi jelenésében a spanyol központi bank kedden.

2012. március 27. kedd, 13:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bank emlékeztetett arra, hogy 2010 óta legalacsonyabb szintre csökkent a lakossági fogyasztás és a fogyasztói bizalom az idei első két hónapban.

Részben a hazai megszorítások, illetve az európai adósságválság általános hatásai miatt 0,3 százalékkal csökkent a tavalyi utolsó negyedévben a spanyol hazai össztermék (GDP) az előző negyedévhez képest.

A spanyol GDP a harmadik negyedévben stagnált, a másodikban 0,2 százalékkal nőtt. A gazdaság a 2008-2009-es válság óta gyakorlatilag nem tért magához, azóta is gyenge növekedési ütemet tart.

A spanyol központi bank az idei év egészére 1,5 százalékos GDP-visszaesést vár.

Spanyolország az euróövezet negyedik legnagyobb gazdasága.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet