Az Európai Bizottság (EB) múlt szerdán új javaslatot terjesztett elő a kiküldött munkavállalók helyzetének javítása érdekében, miután a ma már mintegy egymillió főt érintő foglalkoztatási formát szabályozó 1996-os jogszabály gyakorlati alkalmazásakor számos esetben sérülnek a jogaik. Az EB javaslatainak célja többek között a nemzeti hatóságok közti együttműködés előmozdítása és a szabálytalanul működő közvetítő cégek elleni fellépés. Andor László foglalkoztatásért és szociális ügyekért felelős biztos szerint mindenki számára egyértelműen tisztáznák a kiküldött munkavállalókra vonatkozó szabályokat. A javaslat gyakorlati garanciákat tartalmaz a szociális dömping és a rossz munkakörülmények ellen, különösen az építőiparban, ahol a legtöbb és a legtöbbféle visszaélés fordul elő. A bizottsági előterjesztés előtti egyeztetés során figyelembe vették a szakszervezetek és a munkaadók, köztük a kis- és középvállalkozók észrevételeit is. A bizottsági javaslatot még az Európai Parlamentnek és Tanácsnak is meg kell vitatnia.
