BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovénia recesszióba került

A szlovén termelés 0,2 százalékkal maradt el 2011-ben az azt megelőző évtől. A kormány idénre további 0,5 százalékos mínusszal számol.

2012. február 29. szerda, 14:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovénia gazdasága 0,2 százalékkal zsugorodott tavaly, és a szakértők szerint a gazdaság visszaesés idén is folytatódik, elsősorban az euróövezeti válság hatásaként. A szlovén statisztikai hivatal szerdai közlése szerint az ország hazai összterméke (GDP) 2,8 százalékkal zsugorodott a tavalyi utolsó három hónapban éves összevetésben, míg a harmadik negyedévben 0,5 százalék volt a csökkenés.

A kormány gazdaságkutató intézete szerdán azt közölte, hogy az idei évre 0,5 százalékos gazdasági zsugorodásra számít. Januárban az intézet 0,2 százalékra rontotta idei gazdaságnövekedési előrejelzését a szeptemberben várt 2,0 százalékról.

Hivatalos adatok szerint a szlovén kivitel növekedése 6,8 százalékra lassult tavaly az egy évvel korábbi 9,5 százalékról. Eközben a beruházások 5,6 százalékkal csökkentek tavaly, ezen belül a legnagyobb mértékben, 12,3 százalékkal 2011 utolsó negyedévében éves összehasonlításban.

Az alig kétmillió lakosú Szlovénia 2007-ben vezette be az eurót. Az ország gazdasága a leggyorsabban nőtt az euróövezetben a recesszió előtt, de 2009-ben az erősen exportorientált gazdaság 8 százalékkal zsugorodott. 2010-ben 1,4 százalékkal nőtt a szlovén hazai össztermék (GDP).

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet