BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord évet zárt a lengyel autóexport

A korábbi vészjósló előrejelzésekkel szemben rekord nagyságú növekedést ért el tavaly a lengyel motorizációs export.

2012. február 28. kedd, 11:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a hazai piacon csökkentek az autóeladások, a lengyel motorizációs ipar exportja a prognózisok szerint rekorddal zárta a tavalyi évet. November végéig az autók, autóalkatrészek és motorok kivitele 17,73 milliárd eurós árbevételt hozott, a teljes éves export várhatóan elérte a 19,1 milliárd eurót. Az Automotivesuppliers.pl adatai szerint november végéig az ágazat exportja 11,6 százalékkal haladta meg az előző évit, ez azonban a korábbiakkal ellentétben nem a személyautóknak volt köszönhető.

Míg például novemberben a személyautók és a kis áruszállítók kivitele csak közel 504 millió eurót hozott, az alkatrészeké és részegységeké 554,4 millió eurót, a dízelmotorok kivitele pedig 203 millió eurót. A legtöbb Lengyelországban gyártott autót az olaszok vették meg, megelőzve Németországot és Nagy-Britanniát. Az alkatrészek és részegységek több mint 40 százaléka viszont Németországba került, és nem egész 8 százalékuk Csehországba.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet