BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyűlnek a felhők a Lloyds felett

2012. február 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jókora, 2,8 milliárd fontos (4,4 milliárd dollár) veszteséget szenvedett el a Lloyds Banking Group tavaly, ami jelentős romlást jelent az egy évvel korábbi 320 milliós mínuszhoz képest és meghaladja az elemzők 2,4 milliárdos veszteségvárakozását is − írta a Bloomberg. A legnagyobb brit jelzáloghitelező 3,2 milliárd fontos céltartalékot képzett kártérítések megfizetésére, miután egy bírósági ítélet szerint megtévesztő módon értékesített biztosításokat ügyfeleinek. A 40 százalékban állami tulajdonban lévő banknál ezen felül 13 százalékkal, 16,4 milliárd fontra növekedett a nem teljesítő ír hitelállomány, valamint szintén rontotta az eredményt a kamatmarzs 2,07 százalékra szűkülése. A bank vezetése szerint a brit gazdaság gyengülése és a várhatóan továbbra is kihívásokkal teli gazdálkodási környezet folytán az idei eredmény alulmúlja majd a tavalyit is, amiben szerepet játszhat a kamatmarzs további szűkülése is. A kilenchetes betegszabadságáról januárban visszatérő Antonio Horta-Osario vezérigazgató 2012-ben 1,5 milliárd fontos költségcsökkentést tervez, valamint 2014-ig további 200 milliót faragnának a kiadásokon. A Lloyds az elmúlt három évben 42 ezer alkalmazottjától vált meg, valamint értékesítette tengerentúli érdekeltségeit, hogy csak a hazai piacra koncentrálhasson.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet