Rekordmértékű, 11,1 milliárd dolláros 2011-es üzemi eredményről számolt be az Anglo American, míg a nettó soron 5,06 dolláros részvényenkénti profitot könyvelhetett el a bányatársaság, ami meghaladta a 4,78 dolláros elemzői várakozásokat − írta a Reuters. Az erős eredmény főleg a szén- és gyémántkitermelésből, illetve a vasércfelhozatalból származó magas bevételeknek volt köszönhető, amelyek ellensúlyozták a várttól elmaradó kitermelés és magasabb működési költségek által sújtott rézüzletág csalódást keltő bevételeit. Ugyan a részvényesek oldaláról az utóbbi időben fokozódott a nyomás, hogy a bányatársaságok osszák vissza a tulajdonosoknak a 2011-es nyersanyagár-emelkedésből származó többletnyereséget, ám az eddig jelentő cégek inkább felvásárlások, beruházások vagy a turbulens piaci viszonyokra való tekintettel az eredménytartalék növelése mellett tették le a voksot. A soron kívüli osztalék helyett az Anglo American is csak évi rendes osztalékát emelte 14 százalékkal, 74 centre.
