BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rászólt a pénzintézetekre a román jegybankelnök

2012. február 17. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A központi bank (BNR) nem tervezi módosítani a repoügyletek időtartamát vagy a kötelező tartalékráták mértékét − jelentette ki Mugur Isarescu jegybankelnök, aki felszólította a bankokat, hogy hatékonyabban adminisztrálják forrásaikat. A bankvezetők legyenek végre bankárok és ne a központi banktól várják a hitelezési kockázatok viselését − fogalmazott a BNR elnöke. Isarescu és a kereskedelmi bankok között azt követően mérgesedett el a viszony, hogy a folyamatos jegybanki kamatcsökkenés ellenére a pénzintézetek továbbra is magas kamatokkal igyekeznek magukhoz csábítani az ügyfeleket. Noha a BNR az irányadó rátát három lépésben 5,5 százalékig csökkentette, az új tőkekövetelményeknek megfelelni akaró bankok között valóságos kamatháború robbant ki, átlagosan 6−7,5 százalékos, nemritkán azonban akár 8 százalékos hozamot ígérnek a betétesek pénzéért. A jegybank folyamatos kamatcsökkentő politikája tehát egyelőre nem tükröződik a piacokon, legalábbis a betéti és a rég várt hitelkamatok csökkenésében nem.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet