BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszavaszták a bankreformot Spanyolországban

A spanyol parlament csütörtökön nagy többséggel jóváhagyta a kormánynak a bankszektor átalakítására vonatkozó reformjavaslatait. Ezek között szerepel egyebek mellett a bankvezetők fizetésének maximálása.

2012. február 16. csütörtök, 17:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A parlament 303 igen, 28 nem és 6 tartózkodás mellett fogadta el a Mariano Rajoy vezette konzervatív kormány törvénytervezetét. Ebben egyebek mellett arra kötelezik a bankokat, hogy összességében 52 milliárd euróra növeljék tartalékaikat a kihelyezett ingatlanhitelek esetleges bedőlésére vagy leírására tekintettel.

A gazdasági miniszter csütörtöki parlamenti beszédében kiemelte, a reformcsomag fontos szerepet játszik a spanyol bankszektor megerősítésében, a külföld bizalmának visszanyerésében.

A spanyol bankrendszer problémái még az ingatlanpiaci konjunktúra idejéből származnak: az építőiparnak kiterjedten hitelező bankok az ingatlanpiaci buborék kipukkadásával nehéz helyzetbe kerültek. Kormányzati adatok szerint a spanyol bankok 2011 júniusig 323 milliárd eurónyi hitelt halmoztak fel az ingatlanszektorban, és ebből 175 milliárd euró már rossz hitelnek minősült.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet