BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízhavi csúcs Svájcban - megugrott a munkanélküliség

A cégek létszámleépítéssel reagáltak a csökkenő keresletre.

2012. február 8. szerda, 10:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Svájcban tízhavi csúcsra emelkedett a munkanélküliség januárban, mivel a cégek létszámcsökkentéssel reagálnak arra, hogy csökken a kereslet termékeik iránt. A kormány gazdasági államtitkárságának (SECO) szerdai közlése szerint a januári munkanélküliség 3,4 százalékra nőtt a decemberi 3,3 százalékról.

A SECO azzal számol, hogy a idei átlagos munkanélküliség 3,6 százalék lesz a tavalyi 3,1 százalék után. Svájcban tavaly októberben kezdett emelkedni a munkanélküliség a frank erősödése és a lassuló globális gazdaságnövekedés miatt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet