BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moziba ment a Louis Vuitton

2012. február 3. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Róma első mozijában nyitotta meg első olaszországi áruházát − a cég terminológiájával élve, maisonját − a Louis Vuitton: az LVMH-csoporthoz tartozó divatház a római Piazza San Lorenzo in Lucinán levő egykori Étoile filmszínház épületébe költözött be. A francia cég ezzel voltaképp visszatért régi színhelyére, hiszen 1988-ban ezen a belvárosi téren nyílt meg első itáliai üzlete, melyet később áttelepített a római luxusboltok főutcájára, a Spanyol Lépcsőhöz vezető Via Condottira.

Az 1907−1998 között működő mozit Peter Marino alakította át úgy, hogy nemcsak a Louis Vuitton teljes kínálatának teremtett helyet a három szint 2500 négyzetméterén, hanem az első szinten a filmvásznat is meghagyta. A tervek szerint a római \"Vuitton-maisonban\" rövidfilmeket vetítenek, zömmel kortársakat, de tervezik 15-20 perces klasszikus darabok bemutatását is. A lényeg persze a divatcikkek eladása marad − hangsúlyozta az Il Sole 24 Ore gazdasági napilapnak adott interjújában Yves Carcelle, a Louis Vuitton elnök-vezérigazgatója, aki az egész LVMH-csoportot kezében tartó Bernard Arnault-val együtt érkezett a premierre. Idén megnyitják a második olaszországi maisont is − mondta el Carcelle −, mégpedig Velencében (üzletük már van ott is), s ezzel 15-re nőhet a Louis Vuitton-áruházak száma szerte a világon. További új országokban is megjelenik ez évben a luxusmárka: Jordániában és Kazahsztánban terveznek üzletet nyitni.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet