BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tűzszünet az olasz utakon

2012. január 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Négynapos leállás után ma újraindul a termelés a FIAT S.p.A. olaszországi üzemeiben, amelyekben a múlt héten a fél országot megbénító kamionosblokád miatt voltak kénytelenek leállítani a szerelőszalagokat, alkatrészek hiányában. A főleg az adóváltozások, illetve a nyomukban járó üzemanyag-drágulás ellen tiltakozó sofőrök a tervezett péntek éjfél helyett már délután feloldották az autósztrádablokádokat és felvették a munkát − ugyanakkor bejelentették, hogy márciusra újabb ötnapos akciót szerveznek. Ezen túlmenően egyik szervezetük azt is bejelentette, hogy február 6-ától az autószállító kamionok sofőrei sztrájkolnak, ami megint csak a FIAT-ot sújthatja. Az  autógyártón kívül a mezőgazdaság szenvedte meg legjobban a kamionosblokádot − túl az utakon rekedő \"mezei\" autósokon −, miután nem tudták eljuttatni a kereskedőkhöz a primőr zöldségeket (sok városban az agrárszövetség ingyen osztogatta az egyébként kidobásra ítélt árut). Az agrártermelők traktoros felvonulással akartak egyrészt tiltakozni a kialakult helyzet miatt, másrészt demonstrálni szolidaritásukat: a tervek szerint ma egészen Róma belvárosáig jutottak volna a délről induló gépek, ám az illetékes prefektus végül a közlekedés biztonságára hivatkozva betiltotta a menetet.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet