BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fed: még két évig marad a nulla százalékos kamat

Az irányadó ráta egészen 2014 végéig maradhat a jelenlegi, nulla százalék közeli szinten - derül ki a Fed Nyíltpiaci Bizottságának (FOMC) közleményéből. Egészen decemberig minden egyes közleményben az szerepelt, hogy az irányadó ráta 2013 közepéig nem változik, azóta viszont tovább romlottak a gazdasági (elsősorban globális) kilátások.

2012. január 25. szerda, 18:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A Fed Nyíltpiaci Bizottságának tagjai a szokásosnak megfelelően közleményben ismertették a kétnapos kamatmeghatározó ülés eredményeit, főbb megállapításait. A közlemény szerint a gazdaság a lassuló világgazdasági konjunktúra ellenére élénkül és a munkaerőpiacon is érezhetők a problémák enyhülésének jelei, bár a munkanélküliség továbbra is magas. Jó hír, hogy a fogyasztás emelkedik, ugyanakkor a beruházási aktivitás csökkenő tendenciát mutat, és az ingatlanpiacon sem láthatók az élénkülés jelei. </banner>

Inflációs fronton nincsenek gondok: az infláció mérsékelt, a hosszú távú inflációs várakozások pedig stabilak - vélik a jegybankárok. A gond inkább a másik jegybanki céllal (teljes foglalkoztatottság) van. A bizottság arra számít, hogy a következő negyedévekben lassú lesz a növekedés, és így a munkanélküliség is csak lassan éri el azt a szintet, amely konzisztens a kettős jegybanki céllal (az árstabilitással és a teljes foglalkoztatottsággal). A célok megvalósulása kapcsán az egyik - talán legnagyobb - kockázatot a kedvezőtlen pénzpiaci fejlemények jelentik - áll a közleményben

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet