BUX 137913.44 -1,13 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúzott a Boeing

A Boeing amerikai repülőgépgyártó több polgári repülőgépet szállított le a tavalyi utolsó negyedévében, mint egy évvel korábban, és részben ennek hatására nyereségének húsz százalékos emelkedéséről adott számot szerdán kiadott gyorsjelentésében.

2012. január 25. szerda, 20:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi utolsó negyedévben a cég 1,39 milliárd dollár, részvényenként 1,84 dollár adózott eredményt ért el, az egy évvel korábbi 1,16 milliárd dollár, részvényenként 1,56 dollár után. A szakértők kisebb, 1,01 dolláros részvényarányos profitra számítottak.

A cég bevétele 18 százalékkal 19,56 milliárd dollárra nőtt. A szakértők szerényebb, 19,37 milliárd dolláros bevételre számítottak.

A Boeing azt is bejelentette, hogy az idei évre 4,05-4,25 dollár részvényarányos eredményre számít 78-80 milliárd dolláros bevétel mellett. A Reuters által megkérdezett elemzők 4,96 dolláros részvényarányos eredményre és 78,55 milliárd dolláros bevételre számítottak eddig 2012-re.

A cég tavaly 477 polgári repülőgépet szállított le, idén ez a szám nő, várhatóan 585-600 lesz a Boeing várakozása szerint.

A Boeing árfolyama 0,9 százalékos mínuszban állt a szerdai New York-i tőzsdenyitást megelőző elektronikus kereskedésben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet