BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordforgalmat bonyolított Schwechat

2012. január 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csúcsévet zárt tavaly a schwechati reptér, Bécs légikikötőjében ugyanis 21 milliónál is több utas fordult meg, ami 7,2 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. Az európai átlagot kissé meghaladó növekedésben a kelet-európai és a tengerentúli járatok játszották a főszerepet. Összehasonlításképpen a budapesti Liszt Ferenc repülőtér forgalma 2011-ben 9 százalékkal nőtt, az utasok száma pedig 8,9 millió fölé emelkedett, felülmúlva a 2007-es rekordévet. A bécsi reptér életében jelentős mérföldkőnek ígérkezik az új terminál − tervek szerint idén júniusi − átadása. A Skylink néven futó − és az elmúlt években jelentős belpolitikai botrányokkal terhelt − fejlesztési program 770 millió euróba került. A többször módosított határidő realitását erősíti, hogy a tesztüzemet január elején már megkezdték. A 31 új üzlettel és 19 étteremmel ellátott új terminálban 3000 új munkahely létesül még ebben az évben. A bécsi reptér vezetői ennek ellenére a gazdasági válság miatt 2012-re maximum egyszázalékos forgalombővülést várnak.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet