BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

260 forintos benzinár miatt sírnak az amerikaiak

Mindenhol nagy port kavar, ha az üzemanyagok ára egy kerek, és megfelelően nagy számhoz érkezik. Nincs ez másként az USA-ban sem, ahol egyesek attól tartanak, hogy a keleti országrészben a tavaszi hónapokban gallononként 4 dolláros magasságba hízhat a benzinár. Innen Európából megdöbbentőnek tűnik az amerikaiak magas árak miatti aggodalma/felháborodása, hiszen mindez literenként 260 forintos árat jelent. Ennyiért még Ukrajnában sem tudunk megtankolni, az európai átlag ráadásul literenként kétszáz forinttal magasabb.

2012. január 19. csütörtök, 20:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államok keleti felében élők a többieknél előbb szembesülhetnek ismét a 4 dolláros gallononkénti benzinárral, miután újabb fontos finomítót állítanak le a következő hónapban. A Hess és a PDVSA tulajdonában álló St. Croix Hovensa finomító napi 350 ezer hordós kapacitással bír, vagyis annak következő hónapra tervezett leállítása a térség benzináraira is hatással lehet.

Megdöbbentő a tengerentúliak magas árak miatti felháborodása/aggodalma. Átszámítva 260 forintért tankolnak egy litert, miközben az európaiak átlagosan 460 forintért, vagyis literenként kétszáz forinttal drágábban. Az amerikai benzinárakat még az ukránok is megirigyelnék a maguk 300 forintos, a régiónkban így is a legolcsóbbnak számító árszintjükkel. Ráadásul a jövedelemkülönbségekről még nem is beszéltünk.
<banner></banner>

<banner>A CNBC megkérdezte Fred Rozellt,z OPIS kiskereskedelmi árazási vezetőjét, aki szerint a benzin kínálatában várható kiesés hatására az üzemanyag gallononkénti ára a tavaszi csúcsszezonra 4-4,25 dolláros magasságba emelkedhet. </banner>

Miközben azonban egyes régiókban az ár valóban a bűvös 4 dolláros szint fölé kerekedhet, az országban átlagosan még így is 3,75 dolláros szinteket tartanak reálisnak a szakértők.

<banner>Amerikában a 4 dolláros benzinár egy kvázi lélektani szintnek számít, 2008-ban és 2011-ben is borzolta a kedélyeket ezen magasságok elérése. Az európai autótulajdonosoknak persze érdemes lehet egy gyors számolást elvégezni, hogy literenként ez mégis milyen költséget jelent.
</banner>

<banner>Magyarországon utoljára 2009 elején állt a benzinár a 260 forintos tartományban, amikor az olaj árának szakadása miatt Amerikában átszámítva potom 90 forintos áron lehetett hozzájutni az üzemanyag literjéhez.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet